czwartek, 27 kwietnia 2017

Cirauqui - Los Arcos

Wesoły nam dzień dziś nastał.
Wyszliśmy o 7:00 czyli jeszcze przed słońcem, razem z młodą Włoszką (Mariną), z którą wczoraj siedzieliśmy przy stole podczas obiadu/kolacji, oraz z Niemką, która akurat też ruszała na trasę. Dziewczyny dość szybko zostały trochę za nami, a gdy zatrzymaliśmy się po drodze na kawę to nas znowu wyprzedziły. Potem Włoszkę widzieliśmy ostatni raz w Estelli, a Niemkę przed Villamayor.Takie to są znajomości na Camino - każdy idzie swoim tempem i jak mu siły pozwalają. My jeszcze próbujemy wejść do każdego kościoła po drodze - dziś były otwarte chyba 4.
Camino może być problemem dla osób unikajacych alkoholu - do menu del pelegrino wina można z reguły wypić ile się da, a dodatkowo po drodze jest Bodegas del Irache (na naszym dzisiejszym etapie) z Fuente de vino gdzie można sobie nalać do kubka wina prosto z kranu, i dziennie jest tak podawane 100 l wina od 8:00 do 20:00. Tutaj o 12:00 jeszcze było :-)
Kubek wina dla zmęczonego pielgrzyma może wykorzystać żona i zamiast zostać w Villamayor można dać się nakłonić na przejście do następnej miejscowości oddalonej o jedyne12 km. W ten sposób machnęliśmy dziś 36 km w niecałe 10 godzin. W ten też sposób wszystkich dotychczasowych znajomych zostawiliśmy z tyłu. Ale pogoda sprzyjała dalekiej wędrówce - słońce, błękit nieba, zimno (niecałe 10 st.), wiatr, i nogi też dawały radę. Super. I cudowne widoki po drodze. No i o 20:00 ma tu być Msza - rzadkość na Camino.

Uzupełnienie po Camino:
W Los Arcos zanocowaliśmy w alberdze municypalnej - jedna duża sala dla wszystkich pielgrzymów, więc w nocy było nieco duszno. Łazienki koedukacyjne. Kuchnia do dyspozycji (z wyposażeniem), więc można sobie ugotować coś samemu. No i nocleg tylko 6 euro za łebka.
Tego dnia przeszliśmy 35,6 km (P)/ 35,3 (Ap)/ 36,7 (RSJ).

 Początek maja, a w okolicach Villatuerty zboże już w kłosach
 
 Piękne krajobrazy Hiszpanii gdzieś pomiędzy Villamayor a Los Arcos
 
 Retabulum w kościele Santa Maria de la Asuncion w Los Arcos
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz